20
05 2013
2383

Facturile fiscale în care totalul valorii impozabile a livrării impozabile cu T.V.A. depăşeşte limitele stabilite de art. 118(1) din Codul fiscal, pentru care se aplică cota zero a T.V.A., se reflectă în Registrul general electronic al facturilor fiscale?

Facturile fiscale menţionate urmează a fi incluse în Registrul general electronic al facturilor fiscale. Cota „0” (zero) a T.V.A., în corespundere cu art. 96 lit. c) din Codul fiscal, reprezintă cotă de impunere cu T.V.A., aplicîndu-se pentru livrările specificate de art. 104 din Codul fiscal.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1799 lei

Classic

1099 lei

Electronic

1099 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.