17
11 2011
1601

În cazul în care persoana faţă de care a fost pronunţată hotărîrea cu privire la contravenţie nu este de acord cu hotărîrea respectivă, ea poate depune o contestaţie împotriva acesteia? Dacă da, atunci în ce mod?

În conformitate cu art. 448 alin. (5) din Codul contravenţional, contestaţia împotrivă hotărîrii cu privire la contravenţie poate fi depusă în decursul a 15 zile de la data pronunţării hotărîrii sau de la data aducerii ei la cunoştinţă, după caz.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1799 lei

Classic

1099 lei

Electronic

1099 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.