02
07 2015
1700

Persoana fizică a beneficiat de servicii notariale. Ce documente urmează să elibereze notarul persoanei fizice drept confirmare a cheltuielilor suportate de aceasta? Va fi considerat încălcare cazul în care notarul a eliberat persoanei fizice suplimentar și bonul de casă (bonul fiscal)?

Potrivit art. 2 al Legii contabilității nr. 113-XVI din 27 aprilie 2007, prevederile legii menționate se aplică tuturor persoanelor juridice şi fizice care desfășoară activitate de întreprinzător, organizațiilor necomerciale, inclusiv și notarilor.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1799 lei

Classic

1099 lei

Electronic

1099 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.