07
11 2014
2244

Poate oare soțul, care pe parcursul perioadei fiscale a beneficiat de scutirea sa personală, iar conform rezultatelor anului fiscal a decis să o transmită soției, să beneficieze de scutire pentru persoanele întreținute?

În conformitate cu prevederile art. 35 alin. (1) din CF, fiecare contribuabil (persoană fizică rezidentă) are dreptul la o scutire personală în sumă de 9 516 lei pentru anul 2014.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

ELECTRONIC

1299 lei

CLASSIC

1299 lei

PREMIUM

1999 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.