21
01 2015
2396

Se impozitează oare cu impozitul pe venit sprijinul financiar acordat producătorilor de fructe, în scopul diminuării impactului negativ al restricțiilor impuse de Federația Rusă?

Decizia privind acordarea sprijinului financiar producătorilor de fructe, în scopul diminuării impactului negativ ca urmare a restricţiilor impuse de Federaţia Rusă, a fost adoptată prin HG nr. 734 din 10.09.2014.

Pentru aceste scopuri în bugetul de stat pentru anul 2014 (art. 2 alin. 11)) au fost prevăzute alocații în sumă de 138 de milioane de lei. Acordarea sprijinului financiar pentru producătorii de fructe urmează să se efectueze în conformitate cu modul stabilit în Regulamentul, aprobat prin HG nr. 735 din 09.10.2014.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

ELECTRONIC

1299 lei

CLASSIC

1299 lei

PREMIUM

1999 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.