Вопросы и ответы

icon ECC utilizat de către comerciant la încasarea mijloacelor bănești în numerar trebuie să fie dotat cu indicator de vizualizare pentru client?

 Reglementarea aspectelor cu privire la obligativitatea aplicării echipamentelor de casă și de control la efectuarea decontărilor se regăsește atât în Codul fiscal la art. 8 alin. (2) lit. c), cât și în Regulamentul cu privire la exploatarea echipamentelor de casă şi de control pentru efectuarea decontărilor în numerar şi/sau prin alt instrument de plată aprobat prin HG nr. 141 din 27 februarie 2019, a căror prevederi se răsfrâng asupra operațiunilor economice cu plătitorii care au loc pe teritoriul Repu...

author icon

Doinița Colosov

author icon

Ирина Ряховская

Учреждения:

Периодическое издание "Monitorul Fiscal FISC.md"

icon Эта статья доступна только подписчикам. Для оформления подписки выберите абонемент

Подписан/а
image

Абонемент Premium

2 499 MДЛ

Заказать сейчас
image

Абонемент Electronic

1 599 MДЛ

Заказать сейчас
image

Абонемент Electronic

799 MДЛ

Заказать сейчас

1072 просмотры

Дата публикации:

26 Март /2024 08:04

Catalogul tematic

Налоговые новости

Ключевые слова

ECC | operatiuni bancare | conturi de decontare | Cod fiscal | mijloace banesti

0 комментарии

icon icon icon
icon
icon icon icon icon icon
icon
icon