Практические аспекты

icon Restituirea persoanei fizice a împrumutului în natură în sumă mai mare de 200 mii lei se declară organului fiscal?

Conform prevederilor art.22611 alin.(2) pct.12 și alin. (5) lit.i) din Codul fiscal, persoanele fizice care desfăşoară activitate de întreprinzător, cu excepţia deţinătorilor de patente de întreprinzător şi a persoanelor fizice care practică activitate independentă, prezintă Serviciului Fiscal de Stat informaţia privind împrumuturile contractate de la persoane fizice în perioada anului fiscal şi cele rambursate persoanelor fizice, reflectate în contabilitatea întreprinderii, ce depăşesc cumulativ suma de 200 mii de le...

author icon

Виктория Белоус

Учреждения:

Периодическое издание "Monitorul Fiscal FISC.md"

icon Эта статья доступна только подписчикам. Для оформления подписки выберите абонемент

Подписан/а
image

Абонемент Premium

2 499 MДЛ

Заказать сейчас
image

Абонемент Electronic

1 599 MДЛ

Заказать сейчас
image

Абонемент Electronic

799 MДЛ

Заказать сейчас

832 просмотры

Дата публикации:

29 Декабрь /2023 11:59

Catalogul tematic

Физическое лицо

Ключевые слова

plata în natură

0 комментарии

icon icon icon
icon
icon icon icon icon icon
icon
icon