Новости
Limitatoarele de viteză din Chișinău vor fi extinse pe toată lățimea drumului în 2017
Limitatoarele de viteză instalate pe traseele din Chișinău urmează a fi extinse pe toată lăţimea drumului, susține viceprimarul Nistor Grozavu.
O acțiune în acest sens urmează a fi făcută din cauza că
șoferii înconjoară limitatoarele de viteză instalate pe o jumătate de drum, astfel ieșind pe contrasens și punând în pericol
viața cetățenilor.
Potrivit lui Grozavu, aceste limitatoare vor fi instalate în anul viitor: Nu avem resurse financiare suficiente în acest an. Mai mult, potrivit lui Grozavu, dacă vom avea o iarnă ușoară, limitatoarele existente vor rămâne, dacă vom avea o iarnă grea, aceste limitatoare vor fi scoase.
Grozavu susține că cheltuielile bugetului la acest capitol va fi aproximativ dublu față de cel folosit la instalarea precedentelor limitatoare de viteză.
via | bani.md
1643 просмотры
Дата публикации:
04 Октябрь /2016 16:00
Catalogul tematic
Новости
Ключевые слова
soferi|cheltuieli
0 комментарии
Новый аккаунт
Повторное введение пароля *
Вход
Регистрация посредством е-майла или логина
Е-майл/ логин *
Пароль *