Вопросы и ответы

icon Cu privire la reținerea impozitului pe venit, conform art. 901 alin. (3) din CF, din plățile efectuate de către un notar

Notarul ia în locațiune de la o persoană fizică imobil pentru a fi utilizat ca oficiu. Va fi obligat notarul să rețină impozitul pe venit, conform art. 901 alin. (3) din CF, din plățile îndreptate în folosul persoanei fizice pentru locațiunea imobilului? Vizavi de obligația notarului de a reține impozitul pe venit din plățile îndreptate persoanei fizice - cetățean pentru locațiunea imobilului informăm că, potrivit art. 901 alin. (3) din CF, persoanele specificate la art. 90 din CF reţin un impozit în mărime de 10% din veniturile obţinute de către persoanele fizice, d...

author icon

Марина Кравченко

Monitorul fiscal FISC.md Nr.30 2016


Учреждения:

Периодическое издание "Monitorul Fiscal FISC.md"

icon Эта статья доступна только подписчикам. Для оформления подписки выберите абонемент

Подписан/а
image

Абонемент Premium

2 499 MДЛ

Заказать сейчас
image

Абонемент Electronic

1 599 MДЛ

Заказать сейчас
image

Абонемент Electronic

799 MДЛ

Заказать сейчас

3896 просмотры

Дата публикации:

27 Апрель /2016 13:18

Тематика:

Подоходный налог | Нотариус | Физическое лицо

Ключевые слова

Notar | persoana fizică | impozit pe venit | locațiune de imobil

0 комментарии

icon icon icon
icon
icon icon icon icon icon
icon
icon