Întrebări și răspunsuri

icon Cu privire la reținerea impozitului pe venit, conform art. 901 alin. (3) din CF, din plățile efectuate de către un notar

Notarul ia în locațiune de la o persoană fizică imobil pentru a fi utilizat ca oficiu. Va fi obligat notarul să rețină impozitul pe venit, conform art. 901 alin. (3) din CF, din plățile îndreptate în folosul persoanei fizice pentru locațiunea imobilului? Vizavi de obligația notarului de a reține impozitul pe venit din plățile îndreptate persoanei fizice - cetățean pentru locațiunea imobilului informăm că, potrivit art. 901 alin. (3) din CF, persoanele specificate la art. 90 din CF reţin un impozit în mărime de 10% din veniturile obţinute de către persoanele fizice, d...

author icon

Marina Cravcenco

Monitorul fiscal FISC.md Nr.30 2016


Instituții:

Publicaţia periodică "Monitorul Fiscal FISC.MD"

icon Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați. Pentru a vă abona selectați abonamentul

Deja sunt abonat
image

Abonament Premium

2 499 MDL

Comandă acum
image

Abonament Electronic

1 599 MDL

Comandă acum
image

Abonament Electronic

799 MDL

Comandă acum

3826 vizualizări

Data publicării:

27 Aprilie /2016 13:18

Domeniu:

Impozitul pe venit | Notar | Persoana fizică

Etichete:

Notar | persoana fizică | impozit pe venit | locațiune de imobil

0 comentarii

icon icon icon
icon
icon icon icon icon icon
icon
icon