Вопросы и ответы

icon Efectuarea operațiunilor prin intermediul Contului unic

Este în drept contribuabilul să beneficieze de prevederile statuate de art. 229 alin. (5) lit. a) din Codul fiscal (CF), în cazul în care efectuează plățile la buget prin intermediul Contului unic, iar banca să treacă la scăderi aceste sume? Potrivit prevederilor imperative ale art. 227 alin. (1) din CF, stingerea obligaţiilor fiscale se asigură prin aplicarea de către Serviciul Fiscal de Stat (SFS) sau alt organ abilitat majorării de întârziere (penalităţii) la impozite şi taxe, prin suspendarea operaţiunilor la conturile bancare, cu excepţia celor de l...

author icon

Олег Лупашко

Monitorul fiscal FISC.md Nr. 4 (45) 2018


Учреждения:

Государственная Налоговая Служба | Периодическое издание "Monitorul Fiscal FISC.md"

icon Эта статья доступна только подписчикам. Для оформления подписки выберите абонемент

Подписан/а
image

Абонемент Premium

2 499 MДЛ

Заказать сейчас
image

Абонемент Electronic

1 599 MДЛ

Заказать сейчас
image

Абонемент Electronic

799 MДЛ

Заказать сейчас

1739 просмотры

Дата публикации:

18 Июнь /2018 15:48

Catalogul tematic

Налоговое администрирование | Налоговое законодательство | Налоговое обязательство

Ключевые слова

CONT unic | buget | obligaţii | contribuabil | institutie financiara

0 комментарии

icon icon icon
icon
icon icon icon icon icon
icon
icon