Вопросы и ответы

icon Sunt scutite de TVA felicitările, invitațiile, calendarele şi cărțile poştale?

Potrivit prevederilor art. 103 alin. (1) pct. 20) din Codul fiscal, sunt scutite de plata taxei pe valoarea adăugată producţia de carte şi publicaţiile periodice (cu excepţia celor cu caracter publicitar şi erotic), precum şi serviciile de editare a producţiei de carte şi a publicaţiilor periodice, cu excepţia celor cu caracterul menţionat. Totodată, conform prevederilor Nomenclatorului mărfurilor al RM , aprobat prin HG nr. 1525 din 29.12.2007, cărţile, broşurile şi tipărituri similare, chiar în foi volante, ziare şi publicaţii periodice imprimate, c...

author icon

Игорь Лазарь

Monitorul fiscal FISC.md Nr.1 2011


Учреждения:

Периодическое издание "Monitorul Fiscal FISC.md"

icon Эта статья доступна только подписчикам. Для оформления подписки выберите абонемент

Подписан/а
image

Абонемент Premium

2 499 MДЛ

Заказать сейчас
image

Абонемент Electronic

1 599 MДЛ

Заказать сейчас
image

Абонемент Electronic

799 MДЛ

Заказать сейчас

2948 просмотры

Дата публикации:

06 Май /2011 11:55

Тематика:

НДС

Ключевые слова

T.V.A

0 комментарии

icon icon icon
icon
icon icon icon icon icon
icon
icon