Вопросы и ответы

icon Veniturile din arendă vs Declarația CET18

Veniturile din arenda unui teren agricol achitate de o persoană juridică sau o persoană fizică care desfășoară activitate de întreprinzător se declară sau nu în declarația CET18?  Aceste venituri urmează a fi reflectate în declarația CET18! În conformitate cu prevederile art.90¹ alin.(3) din Codul fiscal, persoanele specificate la art.90 reţin un impozit în mărime de 12% din veniturile obţinute de către persoanele fizice care nu desfăşoară activitate de întreprinzător, de la transmiterea în posesie şi...

Учреждения:

Периодическое издание "Monitorul Fiscal FISC.md"

icon Эта статья доступна только подписчикам. Для оформления подписки выберите абонемент

Подписан/а
image

Абонемент Premium

2 499 MДЛ

Заказать сейчас
image

Абонемент Electronic

1 599 MДЛ

Заказать сейчас
image

Абонемент Electronic

799 MДЛ

Заказать сейчас

558 просмотры

Дата публикации:

05 Апрель /2024 08:00

Тематика:

Физическое лицо | Юридическое лицо | Налоговые новости

Ключевые слова

persoana fizică | persoana juridica | CET18 | contract de arenda | declaratie pe venit

0 комментарии

icon icon icon
icon
icon icon icon icon icon
icon
icon