08
04 2016
2924

Este necesară eliberarea facturii fiscale de către asistentul în brokeraj- intermediar în asigurări persoanelor juridice ce contracarează contracte de asigurare?

Potrivit art. 103 alin. (1) pct. 12) lit. g) din CF, se scutesc de T.V.A. operațiile de asigurare și/sau de reasigurare, inclusiv serviciile de intermediere a acestora.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

ELECTRONIC

1299 lei

CLASSIC

1299 lei

PREMIUM

1999 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.