Întrebări și răspunsuri

2. (28.8.21) Care va fi valoarea impozabilă cu TVA la livrarea activelor supuse uzurii, dacă valoarea de bilanţ a acestora este mai mică decît cea convenită în contractul de vînzare a bunurilor respective?

Conform art. 97 alin. (5) din Codul fiscal valoarea impozabilă a livrării impozabile a activelor supuse uzurii reprezintă valoarea cea mai mare dintre valoarea lor de bilanţ şi valoarea de piaţă.

Instituții:

Serviciul Fiscal de Stat

1433 vizualizări

Data publicării:

11 Aprilie /2014 10:32

0 comentarii

icon icon icon
icon
icon icon icon icon icon
icon
icon