12
02 2015
886

2. (28.8.21) Comasarea cu întrebarea din pct. 28.8.22. al Bazei generalizare a practicii fiscale

Arhiva
Care va fi valoarea impozabilă cu TVA la livrarea activelor supuse uzurii, dacă valoarea de bilanţ a acestora este mai mică decît cea convenită în contractul de vînzare a bunurilor respective?

Conform art. 97 alin. (5) din Codul fiscal valoarea impozabilă a livrării impozabile a activelor supuse uzurii reprezintă valoarea cea mai mare dintre valoarea lor de bilanţ şi valoarea de piaţă.

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.