19
11 2014
1685

2. (29.1.8.14) .Poate fi considerat ca document justificativ pentru beneficierea de facilitatea la impozitul pe venit în condiţiile prevederilor art.24 alin.(21) din Legea pentru punerea în aplicare a Titlului I şi II din Codul fiscal, copia legalizată de pe diploma ce confirmă absolvirea colegiului?

Ţinînd cont de faptul că art.24 alin.(21) al Legii pentru punerea în aplicare a Titlului I şi II din Codul fiscal nu prevede careva restricţii în partea ce ţine de nivelul/gradul instituţiei de învăţămînt care eliberează diploma de absolvire, diploma de absolvire eliberată de colegiu poate servi drept document justificativ pentru angajarea persoanelor în posturi ce fac parte dintr-un compartiment specializat a ocupaţiilor specifice activităţilor de realizare de programe.

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.