06
01 2016
1021

8. (5.8.1) Modificare în Baza generalizată a practicii fiscale în temeiul Ordinului IFPS nr. 495 din 10.06.2015 publicat în Monitorul Oficial nr. 150-159/1059 din 19.06.2015

Arhiva

Care este termenul de prezentare a dării de seamă privind calculul impozitului pe bunurile imobiliare neevaluate (Forma BIJ- 1)?


Persoanele juridice prezintă darea de seamă privind calculul impozitului pe bunurile imobiliare (neevaluate) organelor fiscale teritoriale, trimestrial, pînă la data de 25 a lunii imediat următoare trimestrului gestionar al anului fiscal în curs (art.4 alin.9 lit. a) al Legii pentru punerea în aplicare a titlului VI din Codul fiscal nr. 1056-XIV din 16.06.2000).

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.