11
03 2015
1256

Ca rezultat al reorganizării prin absorbție întreprinderii absorbante i-a fost transmis patrimoniul întreprinderii absorbite. În legătură cu aceasta, este oare în drept succesorul să reporteze pierderile anilor precedenți ale întreprinderii absorbite?

În conformitate cu prevederile art. 69 alin. (1) din Codul civil, persoana juridică se reorganizează prin fuziune (contopire şi absorbţie), dezmembrare (divizare şi separare) sau transformare.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1499 lei

Classic

999 lei

Electronic

899 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.