19
03 2014
2225

Care este cota T.V.A. aplicabilă în cazul livrării de zahăr, efectuate în 2014, reieșind din faptul că cota a fost modificată, în situația cînd s-a efectuat plată în avans pînă la modificarea cotei în 2013?

Începînd cu 1 ianuarue 2014, în baza dispozițiilor art. 96, lit. b) din CF, la zahărul din sfeclă de zahăr, produs, importat şi/sau livrat pe teritoriul RM se aplică cota T.V.A. de 8%.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1799 lei

Classic

1099 lei

Electronic

1099 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.