06
11 2014
2441

Cînd urmează a fi deduse cheltuielile de investiții: în cazul procurării sau comercializării apartamentului de către persoana fizică?

În conformitate cu prevederile art. 44 alin. (1) lit. a) din CF, cu excepția cazurilor cînd este prevăzut altceva, pentru persoanele fizice care nu desfășoară activitate de întreprinzător se aplică contabilitatea de casă, prin contabilitate de casă (alin. (2) al aceluiași articol) se înțelege metoda conform căreia
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

ELECTRONIC

1299 lei

CLASSIC

1299 lei

PREMIUM

1999 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.