25
04 2016
1869

Cu privire la impunerea cu T.V.A. și reflectarea de către un agent economic a carnetelor de muncă, transmise angajaților cu compensarea cheltuielilor aferente

Urmează oare a se impune cu T.V.A. și cum trebuie a fi reflectate de către agentul economic carnetele de muncă, transmise angajaților cu compensarea cheltuielilor aferente?

Conform, art. 93 pct. 6 din CF, livrare impozabilă reprezintă livrare de mărfuri, livrare (prestare) de servicii, cu excepția celor scutite de T.V.A., efectuate de către subiectul impozabil în procesul activității de întreprinzător.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1499 lei

Classic

999 lei

Electronic

899 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.