24
06 2016
1023

Cu privire la regimul de T.V.A. pentru serviciile ce nu constituie parte a pachetului turistic

Livrarea serviciilor turistice separate, care nu sînt incluse în pachetele turistice, se atribuie la prevederile art. 103 alin. l pct. (10) din CF?

Potrivit art. 3 din Legea cu privire la organizarea și desfășurarea activității turistice în Republica Moldova nr. 352 din 24.11.2006, pachet turistic (pachet de vacanță, pachet de călătorie)
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

ELECTRONIC

1299 lei

CLASSIC

1299 lei

PREMIUM

1999 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.