06
10 2015
803

Cum urmează a fi achitate diurnele în cazul în care persoana delegată transportă marfa pe ruta România-Moldova, astfel că încărcarea se efectuează pe teritoriul României, iar descărcarea – în Moldova?

În conformitate cu prevederile art. 24 alin. (3) din CF, deducerea cheltuielilor de delegaţii, se permite în limitele stabilite de Guvern, cu excepţia celor reglementate de articolul în cauză.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1499 lei

Classic

999 lei

Electronic

899 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.