20
01 2015
2196

Cum urmează a fi utilizată scutirea personală la impozitul pe venit în cazul în care angajatorul, din lipsa mijloacelor financiare, nu a achitat salariul în luna decembrie?

Conform prevederilor pct. 27 din Regulamentul, aprobat prin HG nr. 697 din 22.08.2014, scutirile stipulate la art. 33, 34 şi 35 din CF care nu au fost folosite de către angajat în anul fiscal precedent, ca rezultat al neachitării de către patron a salariului, se acordă la data achitării restanțelor la salariu.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1799 lei

Classic

1099 lei

Electronic

1099 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.