08
09 2014
1378

Cum urmează să procedeze agentul economic în cazul în care la acesta apare obligația să prezinte în altă țară, cu care Republica Moldova are încheiată convenție (acord) de evitare a dublei impuneri, un certificat de rezidență, dacă țara în cauză nu acceptă alte certificate de rezidență decît cele ce sunt emise pe formularul acceptat în acea țară?

În conformitate cu prevederile art. 4 alin. (4) din CF, dacă un tratat internațional care reglementează impozitarea sau include norme care reglementează impozitarea, la care Republica Moldova este parte, stipulează alte reguli și prevederi decît cele prevăzute de legislația fiscală, se aplică regulile și prevederile tratatului internațional.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1499 lei

Classic

999 lei

Electronic

899 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.