09
08 2019
648

Deducerea cheltuielilor pentru amenajarea parcelei cu flori

Entitatea B SRL a amenajat o parcelă cu flori în curtea sediului său. Cheltuielile pentru amenajare în cazul dat pot fi deduse în scopuri fiscale?

Potrivit prevederilor art. 24 alin. (1) din CF, se permite deducerea cheltuielilor ordinare și necesare, achitate sau suportate de către contribuabil pe parcursul anului fiscal, exclusiv în cadrul activității de întreprinzător.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1799 lei

Classic

1099 lei

Electronic

1099 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.