08
09 2014
1427

Există obligația prezentării declarației cu privire la impozitul pe venitul persoanei fizice (Forma CET08) în cazul în care persoana fizică a obținut pe parcursul anului, pe lîngă venitul din salariu de la un loc de muncă, venit de la înstrăinarea unui activ de capital la prețul de achiziționare a acestuia?

Potrivit prevederilor art. 83 alin. (2) lit. b) din CF, sînt obligați să prezinte declarația cu privire la impozitul pe venit persoanele fizice rezidente (cetățenii Republicii Moldova, cetățenii străini și apatrizii, inclusiv membrii societăților și acționarii fondurilor de investiții) care nu au obligații privind achitarea impozitului,
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1499 lei

Classic

999 lei

Electronic

899 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.