03
07 2015
1169

În ce perioada fiscală se trece în cont suma T.V.A. calculată suplimentar de către Serviciul vamal în rezultatul controlului post-vămuire? În ce boxă din Declarația privind T.V.A. urmează a se reflecta sumele menționate?

Potrivit prevederilor art. 102 alin. (6) lit. b) din CF, subiectul impozabil are dreptul la trecerea în cont a T.V.A. achitat la mărfurile importate dacă dispune de documentul, eliberat de autoritățile vamale, care confirmă achitarea T.V.A.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1499 lei

Classic

999 lei

Electronic

899 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.