12
03 2015
1118

Întreprinderea desfășoară un proces de producție, în cadrul căruia o parte din producția fabricată este utilizată în calitate de materiale pentru asigurarea acestuia. Este oare necesar de calculat T.V.A. aferentă producției folosite în calitate de materiale?

Necesitatea aplicării T.V.A. este determinată de existența obiectului impunerii. Iar obiectele impunerii cu T.V.A. sunt stabilite în art. 95 din CF.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1499 lei

Classic

999 lei

Electronic

899 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.