14
09 2015
938

La livrarea mărfurilor/serviciilor, în cadrul comerțului electronic, cu plata în numerar și/sau cu alt instrument de plată, este obligatoriu a include codul fiscal al cumpărătorului în factura fiscală eliberată persoanei fizice?

În conformitate cu prevederile art. 4 din Legea nr. 284 din 22.07.2004 privind comerțul electronic; comerțul electronic reprezintă activitatea de întreprinzător a persoanelor fizice și juridice de vînzare a bunurilor, executare a lucrărilor sau prestare a serviciilor, efectuată cu utilizarea comunicărilor electronice şi/sau a contractelor electronice.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1499 lei

Classic

999 lei

Electronic

899 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.