26
04 2016
1099

Unele aspecte aferente achitării accizelor la articole giuvaiere din metale prețioase și pietre prețioase

Urmează oare să calculeze și să achite accizele agenții economici care achiziționează de la persoane fizice articole giuvaiere din metale prețioase și pietre prețioase supuse accizelor, inclusiv articole importate fără documente justificative la comercializarea ulterioară a acestora?

Conform art. 4 alin. (41) din Legea pentru punere în aplicare a titlului IV din Codul fiscal, agenții economici în adresa cărora persoanele fizice şi juridice livrează articole giuvaiere din metale prețioase şi pietre prețioase supuse accizelor
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1499 lei

Classic

999 lei

Electronic

899 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.