Талоны на питание

icon Legalitatea acordării tichetelor de masă în cazul cumulului de funcții

Poate angajatorul să acorde tichete de masă angajaților prin cumulul de funcții, în cazul în care salariatul scrie o declarație pe propria răspundere că la locul de muncă de bază nu beneficiază de tichete de masă?   Conform art. 3 alin. (1) din Legea nr. 166/2017 cu privire la tichetele de masă, angajatorul este în drept să acorde salariaților o alocație individuală de hrană, sub forma tichetelor de masă, achitând integral operatorului valoarea nominală a acestora, plata pentru emiterea şi gestionarea tichete...

author icon

Marina Rotaru

Учреждения:

Периодическое издание "Monitorul Fiscal FISC.md"

icon Эта статья доступна только подписчикам. Для оформления подписки выберите абонемент

Подписан/а
image

Абонемент Premium

2 499 MДЛ

Заказать сейчас
image

Абонемент Electronic

1 599 MДЛ

Заказать сейчас
image

Абонемент Electronic

799 MДЛ

Заказать сейчас

651 просмотры

Дата публикации:

29 Декабрь /2023 08:02

Тематика:

Талон на питание

Ключевые слова

tichetele de masă

0 комментарии

icon icon icon
icon
icon icon icon icon icon
icon
icon