Панорама
Polonia ar putea vinde acţiuni la firmele de stat
Guvernul Poloniei ar putea vinde participaţii la companiile de stat în acest an pentru a-şi finanţa vehiculul de investiţii PIR şi BGK, singura instituţie financiară poloneză controlată de stat, specializată pe dezvoltarea infrastructurii, a anunţat ministrul adjunct al Trezoreriei, Wojciech Kowalczyk, citat de The Warsaw Voice.pl.
La începutul acestei luni, guvernul îşi anunţa intenţia de a spori forţa investiţională a BGK cu câteva miliarde de zloţi în acest an pentru a accelera proiectele în care este implicată aceasta.
via | :
1552 просмотры
Дата публикации:
28 Май /2015 10:56
Catalogul tematic
Новости
Ключевые слова
Polonia | actiuni | firme | Guvern
0 комментарии
Новый аккаунт
Повторное введение пароля *
Вход
Регистрация посредством е-майла или логина
Е-майл/ логин *
Пароль *