Obține linkul pentru modificarea parolei

E-mail *

Expediază
Renunță
logo
022 822 024

Centrul de Asistență și Contact

Cont nou

Cont nou

Prenumele *
Câmpul se va completa cu litere (de la A la Z), fiind reflectat ulterior la postarea articolelor și comentariilor
Numele *
Câmpul se va completa cu litere (de la A la Z), fiind reflectat ulterior la postarea articolelor și comentariilor
Login *
Câmpul se va completa cu litere (de la A la Z) și/sau cifre, fără spații libere. Pot fi utilizate simboluri, cu excepția simbolului _
E-mail *
Câmpul se va completa cu adresa de e-mail validă, la care va fi expediat linkul de confirmare a înregistrării contului de utilizator
Parola *
Parola va conține de la 5 la 15 caractere și va fi diferită de datele indicate la login, nume și prenume

Parola repetat *

Renunță
Autentificare

Autentificare

Autentificarea se poate efectua cu ajutorul adresei de E-mail sau a Login-ului

E-mail/Login *

Parola *

Autentificare prin Google
Autentificare prin MPass
Renunță

Obține linkul pentru modificarea parolei

E-mail *

Expediază
Renunță
RO
  • RO
  • RU
  • EN
RORUEN
logo
Despre noiCotidianPoziția expertului Domenii conexeContabilitatea sectorialăServicii disponibile15Contacte

PP „Monitorul Fiscal FISC.MD”

MD-2005, mun. Chișinău
str. Constantin Tănase, 6
Clădirea „Fertilitatea-Chișinău” S.A., etajul 3, bir. 320

Anticamera:

022 822 024

E-mail:

secretariat@monitor.tax

Centrul de Asistență și Contact:

022 822 024

Dorești să obții un răspuns operativ și complex?

Expediază-ne întrebarea ta și obține răspunsul experților din domeniu în cel mai scurt timp, la adresa de e-mail sau plasat în rubrica „Întrebări și răspunsuri”

Adresează-ne o întrebareAcces disponibil doar pentru abonații Premium și Electronic. Asigură-te că ești autentificat în contul de utilizator și deții un abonament activ.
ArhivaÎntrebări frecventeTermeni și condiții de utilizare a paginiiPolitica de confidențialitateInstrucțiuni pentru ștergerea contului

Abonare la Newsline

facebooktwitterlinkedintelegraminstagramgoogle
MAIB logoMasterCard logoVisa logo

Versiunea site-lui: 1.0

Copyright 2021

Toate drepturile asupra site-ului monitorul.fisc.md aparțin P.P. „Monitorul Fiscal FISC.MD”. Reproducerea integrală sau parțială a textelor sau a ilustrațiilor din orice compartiment este posibilă numai cu acordul prealabil scris al publicației. Pirateria intelectuală se pedepsește conform legii.

icon
Acces disponibil doar pentru abonații Premium și Electronic. Asigură-te că ești autentificat în contul de utilizator și deții un abonament activ.
iconiconicon
icon
Facebook iconTwitter iconLinkedIn iconTelegram iconVK icon
icon
  • Pagina principală
  • BGPF
  • 28.15.29 Este necesară eliberarea facturii fiscale în adresa fiecărui destinatar în cazul în care livrarea mărfurilor, serviciilor către proprietarii de teren agricol în contul plăţii pentru arenda pămîntului?
Banner A1
Banner A2
28.15.29 Este necesară eliberarea facturii fiscale în adresa fiecărui destinatar în cazul în care livrarea mărfurilor, serviciilor către proprietarii de teren agricol în contul plăţii pentru arenda pămîntului?


BGPF

28.15.29 Este necesară eliberarea facturii fiscale în adresa fiecărui destinatar în cazul în care livrarea mărfurilor, serviciilor către proprietarii de teren agricol în contul plăţii pentru arenda pămîntului?

În conformitate cu prevederile alin.(4) al art.1171 din Codul fiscal, la livrările de producţie agricolă şi de mărfuri, servicii către proprietarii de teren agricol în contul plăţii pentru arenda pămîntului, factura fiscală se eliberează de arendaş în ultima zi a lunii în care a avut loc livrarea, la valoarea totală a livrării, cu anexarea informaţiei despre beneficiari, ce conţine indicatorii specificaţi în factura fiscală şi semnătura olografă a beneficiarilor, în cazul unui document emis pe suport de hârtie, sau semnătura electronică calificată, în cazul unui document electronic.
 
[Modificare în Baza generalizată a practicii fiscale în temeiul Legii pentru modificarea unor acte normative nr.325 din 09.11.2023, în vigoare 22.11.2023].

Ordinul SFS nr. 152 din 24-03-2026

3
dna1s7k9v2.png

Data publicarii:

22 Mai /2026 07:42

Catalogul tematic

Factura fiscală

Banner C3
Banner C4
Banner C5
Banner A1
Banner A2