28
01 2014
1470

ORDIN IFPS nr. 2904 din 31.12.2013 privind actualizarea Bazei generalizate a practicii fiscale privitor la impozitul pe venit din veniturile unor categorii de contribuabili

1. (29.3.10) Urmează să se reţină ca parte a impozitului, o sumă în mărime de 7% conform prevederile art. 90 din Codul fiscal din plăţile efectuate în folosul avocatului care activează sub forma de cabinet al avocatului, mediatorului care activează sub forma de birou individual al mediatorului, notarului public şi executorilor judecătoreşti începînd cu perioada de la 01 ianuarie 2014? 2. (29.3.9) Urmează să se reţină ca parte a impozitului, o sumă în mărime de 7% conform prevederile art. 90 din Codul fiscal din plăţile efectuate în folosul executorilor judecătoreşti în perioada de pînă la 31 decembrie 2013? 3. (29.3.8) Urmează să se reţină ca parte a impozitului, o sumă în mărime de 7% conform prevederile art. 90 din Codul fiscal din plăţile efectuate în folosul notarului public? <4. (29.3.7) Urmează să se reţină ca parte a impozitului, o sumă în mărime de 7% conform prevederile art. 90 din Codul fiscal din plăţile efectuate în folosul mediatorului care activează sub formă de birou asociat de mediatori?/a> 5. (29.3.6) Urmează să se reţină ca parte a impozitului, o sumă în mărime de 7% conform prevederile art. 90 din Codul fiscal din plăţile efectuate în folosul mediatorului care activează sub forma de birou individual al mediatorului în perioada de pînă la 31 decembrie 2013? 6. (29.3.5) Urmează să se reţină ca parte a impozitului, o sumă în mărime de 7% conform prevederile art. 90 din Codul fiscal din plăţile efectuate în folosul avocatului care activează sub forma de birou asociat de avocaţi? 7. (29.3.4) Urmează să se reţină, ca parte a impozitului, o sumă în mărime de 7% conform prevederile art. 90 din Codul fiscal din plăţile efectuate în folosul avocatului care activează sub forma de cabinet al avocatului în perioada de pînă la 31 decembrie 2013?

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.