Analitica și statistica
Businessul în Moldova: Cum a crescut numărul de afaceri în 2014
Întrepriderile care activează în comerț și cele care prestează diverse servicii au obținut cifre de afaceri mai mari pe parcursul anului 2014, comparativ cu 2013.
În 2014 volumul cifrei de afaceri la întreprinderile care se ocupă de comerţ cu amănuntul (cu excepţia comerţului cu autovehicule şi motociclete) s-a majorat cu 7,5% (în preţuri comparabile) faţă de anul precedent.
În același timp, întreprinderile care desfășoară activitate de servicii de piaţă prestate populaţiei s-a majorat cu 7,4% (în preţuri comparabile).
În anul 2014 valoarea cifrei de afaceri la comercianții cu ridicata (cu excepţia comerţului cu autovehicule şi motociclete) s-a majorat cu 12,0% (în preţuri curente).Pe când valoarea cifrei de afaceri la întreprinderile cu activitate principală de servicii de piaţa prestate întreprinderilor s-a majorat cu 10,2% (în preţuri curente), faţă de anul precedent.
via | mbc.md
„Acest articol aparține exclusiv P.P. „Monitorul fiscal FISC.md” și este protejat de Legea privind drepturile de autor.
Orice preluare a conținutului se face doar cu indicarea SURSEI și cu LINK ACTIV către pagina articolului”.
3

1965 vizualizări
Data publicării:
23 Februarie /2015 15:46
Catalogul tematic
Noutăți
Etichete:
business|servicii
0 comentarii
Cont nou
Parola repetat *
Autentificare
Autentificarea se poate efectua cu ajutorul adresei de E-mail sau a Login-ului
E-mail/Login *
Parola *