11
07 2014
2012

Agentul economic, neînregistrat ca plătitor de T.V.A., a acordat servicii de reparaţie a unui mijloc fix, fără perfectarea actului de primire-predare a serviciilor prestate/lucrărilor executate. În ce cazuri agentul economic va perfecta acest document primar, cu anexarea acestuia la completarea facturilor?

Potrivit prevederilor art. 8 alin. (2) lit. c) din CF, contribuabilul este obligat să ţină evidenţa contabilă, conform formelor şi modului stabilit de legislaţie, să asigure integritatea documentelor de evidenţă contabilă în conformitate cu cerinţele legislaţiei.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1999 lei

Classic

1299 lei

Electronic

1299 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.