16
02 2016
1070

Ce cotă a T.V.A. urmează a se aplica agentului economic prestator al serviciilor de audit unui rezident al Zonei Economice Libere (sediul căreia este amplasat pe teritoriul acestei zone)?

Conform art. 111 alin. (1) lit. e) liniuța 3 din CF, locul livrării serviciilor se consideră sediul, iar în cazul în care acesta lipsește – domiciliul sau reședința beneficiarului următoarelor servicii, servicii ale consultanților, inginerilor, birourilor de consultanta, avocaților, contabililor și demarketing, precum și servicii de furnizare a informației, inclusiv prin centrele de intermediere telefonică.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1499 lei

Classic

999 lei

Electronic

899 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.