09
12 2015
529

Ce cotă T.V.A. urmează să aplice subiectul impozabil asupra unui bun indivizibil, destinat livrării în cadrul realizării proiectelor de asistenţă tehnică şi/sau investiţională, inclus în HG nr. 246 din 08.04.2010, din care o parte a finanțării bunului constiuie grant din partea donatorului, iar celalaltă constituie aportul agentului economic?

Conform art. 104 lit. c1) din CF, la cota zero a T.V.A. se impozitează livrări, importul şi/sau livrarea pe teritoriul ţării a mărfurilor, serviciilor destinate:
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1499 lei

Classic

999 lei

Electronic

899 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.