03
07 2015
1806

Cînd cumpărătorul urmează să reflecte în Declarația privind T.V.A. factura fiscală pe serviciile procurate, dacă data eliberării și data livrării în factura fiscală nu coincid?

În conformitate cu prevederile art. 117 (1) din CF, subiectul impozabil care efectuează o livrare impozabilă pe teritoriul țării este obligat să prezinte cumpărătorului factura fiscală pe livrarea în cauză. Prezentarea facturii fiscale se efectuează la momentul apariției obligației fiscale, stabilit prin art. 108 al CF.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1499 lei

Classic

999 lei

Electronic

899 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.