03
07 2015
1589

Conform art. 103 alin. (1) pct. 271) din CF, sunt scutite de T.V.A. tractoarele agricole și tehnica agricolă ce se atribuie la pozițiile tarifare stipulate în norma menționată. Se aplică oare scutirea în cauză și față de piesele de schimb și părțile pentru tehnica agricolă de la pozițiile tarifare menționate în art. 103 alin. (1) pct. 271) din CF?

În conformitate cu prevederile art. 103 alin. (1) pct. 271) din CF, T.V.A. nu se aplică la importul și livrarea tractoarelor agricole de la poziția tarifară 870190 și tehnicii agricole de la pozițiile tarifare 842481100, 842481910, 8432, 843320, 843330, 843340, 843351000, 843352000, 843353, 843359, 8436, 8437.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1499 lei

Classic

999 lei

Electronic

899 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.