19
02 2016
699

Contribuabilul nu a prezentat organului fiscal informația despre procurarea unui teren, amplasat în afara locului de reședință și informația despre procurarea a două unități de transport pentru aprovizionarea punctelor comerciale. Se va aplica contribuabilului amenda prevăzută la art. 255 din Codul fiscal?

În conformitate cu prevederile art. 8 alin. (2) lit. b) din CF, contribuabilul este obligat să se pună la evidență la organul fiscal în raza căruia își are sediul stabilit în documentele de constituire înregistrare și să-și primească certificatul de atribuire a codului fiscal.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1499 lei

Classic

999 lei

Electronic

899 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.