23
05 2016
1530

Cu privire la deducerea în scopuri fiscale a cheltuielilor aferente deteriorării complete a mărfii în timpul transportării

Se va permite deducerea în scopuri fiscale a cheltuielilor aferente deteriorării complete a mărfii în timpul transportării?

În conformitate cu prevederile art. 24 alin. (1) din CF, se permite deducerea cheltuielilor ordinare și necesare, achitate sau suportate de contribuabil pe parcursul anului fiscal, exclusiv în cadrul activității de întreprinzător.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

ELECTRONIC

1299 lei

CLASSIC

1299 lei

PREMIUM

1999 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.