24
05 2016
599

Cu privire la deducerea în scopuri fiscale a cheltuielilor pentru asigurarea mărfii în timpul transportării

În cazul în care marfă în timpul transportării a fost asigurată, se vor permite cheltuielile privind asigurarea acesteia la deducere în scopuri fiscale?

Reieșind din prevederile art. 24 alin. (3) din CF, deducerea cheltuielilor de asigurare se efectuează în conformitate cu prevederile HG nr. 484 din 04.05.1998 cu privire la limitele cheltuielilor de asigurare ale agenţilor economici şi persoanelor fizice care practică activitatea de întreprinzător
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1499 lei

Classic

999 lei

Electronic

899 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.