07
06 2016
2643

Cu privire la dreptul persoanei angajate la scutirea pentru întreținerea copilului

Va avea dreptul persoana angajată în serviciu cu regim de lucru redus și care beneficiază de îndemnizaţie pentru creşterea copilului pînă la împlinirea vîrstei de 3 ani să beneficieze de scutirea pentru întreținerea copilului?

Conform prevederilor art. 35 din CF, contribuabilul (persoană fizică rezidentă) are dreptul la o scutire în mărime anuală stabilită pentru fiecare persoană întreţinută.
În înţelesul articolului menționat
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

ELECTRONIC

1299 lei

CLASSIC

1299 lei

PREMIUM

1999 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.