09
07 2014
1674

Cum urmează a fi efectuate deducerile cheltuielilor ce țin de achiziționarea vizei pentru angajatul delegat în interes de serviciu, dacă durata pentru care se eliberează viza depășește perioada aflării nemijlocite a angajatului peste hotare în interes de serviciu? Cum se vor impozita la persoana delegată aceste venituri?

În conformitate cu prevederile art. 24 alin. (3) din CF, deducerea cheltuielilor de delegații, de reprezentanță, de asigurare a agenților economici se permite în limitele stabilite de Guvern.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1999 lei

Classic

1299 lei

Electronic

1299 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.