25
04 2016
1083

Despre aprecierea pragului de înregistrare în calitate de plătitor al T.V.A. pentru turoperator/ agenția de turism

Urmează oare a se lua în considerație la aprecierea pragului de înregistrare în calitate de plătitor al T.V.A. în conformitate cu prevederile art. 112 alin. (1) din CF, comisionul aplicat la formarea pachetului turistic pentru serviciile de comercializare a pachetelor turistice prestate de către turoperator/agenția de turism?

În conformitate cu prevederile art. 103 alin. (1) pct. 10) din CF, T.V.A. nu se aplică la importul mărfurilor, serviciilor şi pentru livrările de mărfuri, servicii efectuate de către subiecţii impozabili
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1499 lei

Classic

999 lei

Electronic

899 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.