Întrebări și răspunsuri

icon Despre obligația de înregistrare în calitate de plătitor al T.V.A. pentru teatrele publice/private

Urmează oare să se înregistreze în calitate de plătitor al T.V.A. în conformitate cu art. 112 alin. (1) din CF, instituțiile de cultură și anume teatrele publice/private? Conform art. 112 alin. (1) din CF, subiectul care desfăşoară activitate de întreprinzător, cu excepţia autorităţilor publice, instituţiilor publice, specificate la art. 51, exclusiv instituţiilor de învăţămînt publice, instituţiilor medico-sanitare publice şi private, specificate la art. 511, şi deţinătorilor patentei de întreprinzător, este obligat să se înregistreze ca contribuabil al T.V.A. dacă el, ...

author icon

Ion Chitoroagă

Monitorul fiscal FISC.md Nr.30 2016


Instituții:

Publicaţia periodică "Monitorul Fiscal FISC.MD"

icon Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați. Pentru a vă abona selectați abonamentul

Deja sunt abonat
image

Abonament Premium

2 499 MDL

Comandă acum
image

Abonament Electronic

1 599 MDL

Comandă acum
image

Abonament Electronic

799 MDL

Comandă acum

2919 vizualizări

Data publicării:

26 Aprilie /2016 10:28

Catalogul tematic

T.V.A.

Etichete:

platitor TVA | institutii de cultura | activitate de intreprinzator | patenta de întreprinzător

0 comentarii

icon icon icon
icon
icon icon icon icon icon
icon
icon