04
02 2016
1188

Este oare în drept să beneficieze de scutirea personală cetățeanul străin, angajat la întreprindere de la începutul anului și, totodată, în cazul restituirii supraplății, ce documente urmează a fi anexate la Declarația cu privire la impozitul pe venit?

În conformitate cu prevederile art. 5 pct. 5 lit. ii) din CF, rezident se consideră orice persoană fizică care se află în Republica Moldova cel puțin 183 de zile pe parcursul anului fiscal.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1499 lei

Classic

999 lei

Electronic

899 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.